Nowoczesna kuchnia – trendy

Stylowa kuchnia w ciemnej kolorystyce

Nie tak dawno temu w kuchniach rządziły meble drewniane o rozmaitych tonach kolorystycznych, w ogromnej liczbie przypadków był to brunatny – od jasnego do czekolady. Obecnie można natknąć się na projekty kuchni w rozmaitych kolorystykach, zarówno w bieli, czerwonych, oranżu czy szarościach, lakierowanych na duży glanc.

Także w wykończeniach kuchni można zauważyć zmiany. Niegdyś pod blatami na murach była glazura lub płytki, aktualnie w bardzo wielu przypadkach stosuje się metal lub szkło. Również posadzki inaczej się prezentowały, kuchnie dawnego rodzaju to w ogromnej liczbie przypadków płytki ceramiczne lub wykładzina, zaś nowatorski trend przedstawia naturalne tworzywa, ogromne kamienne bądź ceramiczne płyty, a nawet drewno.

Klasyka w kuchniCoraz częściej można spotkać pomysły kuchni otwartych na pokój dzienny. Ma ona wiele pozytywów. Co najważniejsze nadaje sznyt współczesny.

Dawniej kuchnie Kraków tworzyły samodzielne pomieszczenie, w którym wszelakie meble umieszczone były wyłącznie przy ścianie, teraz coraz częściej spotyka się wysepki w centrum kuchni, nawet krągłe – wielofunkcyjne i wielopiętrowe. Trendy w projektowaniu bezustannie ulegają wariacjom.